Mailikon32  facebook

Sekretariat

 
Et overblik over hvem du kan møde i administrationen.

Lea Gry von Cotta-Schønberg
Lea Gry von Cotta-Schønberg
Daglig leder

E-mail: lea@frivilligcenter-halsnaes.dk
Tlf.: 61 33 24 07


Katrine Yde
Katrine Yde
Projektleder og foreningskonsulent

E-mail: katrine@frivilligcenter-halsnaes.dk
Tlf.: 31 53 18 30

Katrine har været ansat i frivilligcentret siden 2014, hvor hun har arbejdet med udvikling og gennemførsel af projektforløb herunder bl.a. opstart af Vågetjeneste, SMART Recovery, Forældregrupper for unge sårbare forældre og Frivillig Økonomisk Rådgivning. Katrine arbejder desuden tæt sammen med det boligsociale sekretariat i Maglehøj om udvikling af frivilligheden i boligområdet og brobygning til civilsamfundets tilbud. Herudover arbejder Katrine med rådgivning af foreninger og frivillige, kommunikation, grafisk opsætning, projektudvikling og fundraising.

Helle Nielsen
Helle Nielsen
Administrativ medarbejder

E-mail: helle@frivilligcenter-halsnaes.dk
Tlf.: 53 62 38 89

Helle har været ansat siden foråret 2015 i 12 timer om ugen. Helle sidder med regnskab og bogføring, og har ansvar for kontingentindbetaling samt diverse ad hoc opgaver. Derudover står Helle for depot og kontorhold, og har løbende kontakt til brugere af huset.

Anne-Lise Hansen
Anne-Lise Hansen
Frivillig receptionist

E-mail: anne-lise@frivilligcenter-halsnaes.dk

Anne-Lise er frivillig og sidder i receptionen hver mandag.

Sine Georgetown
Sine Georgetown
Administrativ praktikant

E-mail: sine@frivilligcenter-halsnaes.dk

Sine er ny praktikant i Frivilligcenter Halsnæs. Sine løser bl.a. administrative opgaver og sidder i receptionen m.m.

Laila Rømer Svendsen
Laila Rømer Svendsen
Frivillig receptionist

E-mail:laila@frivilligcenter-halsnaes.dk

Laila er frivillig og sidder bl.a. i receptionen tirsdage og torsdage, og hjælper derudover med medlemshåndteringen.